Nový hrací systém SPMPridať reakciu
Priatelia,
nie som si istý, že nový hrací systém SPM je to pravé orechové. Skúsenosť po sobote je taká, že nasadení hráči, ktorí skončia na 3 a 4 mieste v skupinách de facto nemajú o čo hrať a sú dokonca znevýhodnení oproti kvalifikantom. Vzniká nám skupina 8 hráčov, ktorí môžu skončiť najlepšie 9 a horšie, zatiaľ čo všetci ostatní môžu hrať o víťazstvo.
Myslím, že je lepšie sa vrátiť z kratšej cesty ako absolvovať s takýmto systémom celý rok, lebo sa mi nejaví ako vhodný ani dostatočne motivačný.



Autor: Elado {30/08/2010 12:20)


  Na poslednú chvíľu ale predsa sa chcem vyjadriť k momentálnemu hraciemu systému.

Autor Palo Alexy sa netají tým, že systém má uľahčiť prienik hráčov nenasadených do nasadených, čiže prvej šestnástky. Ak ale systém niekoho zvýhodňuje, logicky musí niekoho znevýhodňovať. Ako to vlastne funguje?
V porovnaní so starým systémom hrajú hráči postupujúci do baráže o jedno kolo naviac medzi sebou, čím sa rozdelia na dve skupiny po štyroch. Podobne je rozdelená šestnástka nasadených na hornú osmičku a spodnú osmičku. Horná štvorica hráčov, postupujúcich do baráže, teda hráči na miestach 17 až 24 sú prvýkrát zvýhodňovaní a nastupujú hrať k prvej osmičke, teda o miesta 1 až 8. Systém im umožňuje „preskočiť“ miesta 9 až 16 bez toho, aby sa stretli s hráčmi, ktorí sa na nich momentálne nachádzajú. Tým sa ale ich zvýhodnenie nekončí. Ak prehrajú, dostávajú ďalšiu šancu udržať sa v šestnástke nasadených, pretože ešte stále sú v hre o miesta 9 až 24. Kto ale dopláca na túto dvojnásobnú výhodu nenasadených hráčov? Je to spodná osmička nasadených hráčov, ktorí sa v skupinách nasadených ocitli na treťom a štvrtom mieste a momentálne sa nachádzajú na miestach 9 až 16. Týmto hráčom systém jednoducho zabránil bojovať o vyššie umiestnenie ako deviate miesto.
Preto je podľa môjho názoru systém nespravodlivý, pretože na úkor jednej skupiny zvýhodňuje inú skupinu a to hneď niekoľkokrát. Že je takéto zvýhodnenie dokonca nad sily postupujúcich hráčov, zistíte z toho, že v doterajších SPM dorastencov a starších žiakov v tohoročnej sezóne dokázal vyhrať jeden zápas do prvej osmičky len jeden dorastenec a jeden starší žiak.
Ďalšou otázkou zostáva kvalita a úroveň odohraných zápasov, jednoducho povedané, či hráči zo spomínaných skupín odviedli výkon, ktorý je adekvátny ich konečnému umiestneniu.
Teraz uvediem menovitý príklad dvoch hráčov. Nechcem tým hodnotiť a už vôbec nie zhadzovať výkony hráčov. Chcem len na konkrétnych príkladoch ilustrovať výsledky uplatnenia tohto systému.
SPM Topoľčany, 28.8.2010
Bálint Biró – konečné umiestnenie 9. miesto, v skupine nasadených skončil na 3. mieste, hral 7 zápasov, porazil Jančovič(8), Bučko(25), Kalužný(50), Vlačuška(22), Ježo(9), prehral s Mucha(1), Dandár(11).
Miloš Regás – konečné umiestnenie 8. miesto, hral 10 zápasov: porazil Harabín(49), Kulla(57), Kolenčík(51), Vizina(62), Caňo(28), Bučko(25), Jančovič(8), prehral s Brnčal(7), Rezetka(4), Kostelník(13).
Prvý uvedený hráč hral všetky zápasy s nasadenými hráčmi a hráčmi, ktorí postúpili do baráže, druhý hráč postúpil až do baráže a vyhral zápas s jedným nasadeným hráčom.
Na záver chcem povedať, že aj keď Palo Alexy odviedol kus práce na tomto systéme, považujem jeho slabé stránky za prevažujúce nad cieľom, kvôli ktorému bol vytvorený a preto si myslím, že nie je vhodné ho naďalej používať. Radšej hlasujem za predchádzajúci systém.
A ešte k tomu hlasovaniu – nechcem to zľahčovať, ale ak mám dieťa alebo zverenca, ktorý sa potrebuje dostať do šestnástky, jednoznačne volím nový systém, ale keď sa tam dostanem ...

Autor: Milan {13/02/2011 21:54)

   
  Dobrý deň všetkým,
niekoľko krát som pozorne prečítal všetky názory a reakcie k tejto téme.Nehnevajte sa na mňa, netýka sa to žiadneho názoru osobne, ale podľa mňa je toto len marginálna téma. Nech to beriem z ktorej koľvek strany, vždy mi vyjde, že rozhodujúci je sám hráč pri stole. Jeho športová,taktická, fyzická a psychická príprava a forma. Ako hovorí Robo Valúch a s tým názorom sa úplne ztotožňujem :"Nezáleží na tom, proti komu hráš. Dôležité je , či ho dokážeš poraziť".A práve tá úroveň prípravy a všetkého, čo s ňou súvisí. to by bol podľa mňa námet na skvosnú diskusiu. Alebo nie ? Alebo by to bola len kopa špinavostí a invektív ? Ale toto je slušné fórum.Len dve poznámky, na celosvetovo uznávaný turnaj minikadetov ideme ako turisti a ešte pravdepodobne utrpíme v rámci európskeho ST blamáž. Na jediných turnajoch, myslím tým satelity, kde si môže prakticky bez obmedzenia zahrať každý hráč slovenského rebríčka, máme z roka na rok čoraz biednejšiu zahraničnú kvalitu. Asi by tých príkladov a boľačiek bolo ďaleko viac.
Pozdravujem.
Autor: vlado {01/09/2010 13:32)

 
  keby len zahraničnú, problém je aj to, že na vlastných bodovačkách máme čoraz menej detí. koľko, že to bolo teraz "junioriek"? schválne dávam úvodzovky, lebo keď odrátam mladšie ročníky, tak mi vyjde smiešne číslo. čo je však najhoršie, tak najmladších žiačikov rapídne ubúda, navyše osobne mám pocit, že aj kvalita tam ide veľmi dole. pred tromi rokmi, aby s človek zmestil do 32 na MSR, tak tak musel na turnajoch vyhrávať skupiny, tento rok nomináciu "atakovali" deti, čo celý rok nevyhrali zápas, či set.
Schválne som si vybral kategóriu najmladších na ukážku, lebo klesajúca tendencia v tejto kategórii a o pár rokov prejaví aj vo vyšších kategóriách.
To, že na medzinárodnej scéne hráme podradnú úlohu je fakt, a výnimky typu Bašky na tom nič nemenia. Priznám sa, že sám neviem kam zaradiť napríklad nemcov na satelite, ale ako nejaká špica mi neprišli. Napriek tomu nás valcovali v základných herných činnostiach, ako je variabilita podaní, príjmu a o taktickej vyspelosti ani nehovoriac. Čo je však najviac problém, že u našich klubov nevidieť moc koncepčnosti v práci s mládežou, česť výnimkám typu Valalík a Topoľčian v babách, Nitry - ktorá však zatiaľ zbiera "hotových" hráčov, a sympaticky sa rozbiehajúcich Pezinka s Galantou.
Myslím, že to nestačí.
Autor: Elado {01/09/2010 14:51)

 
  Nuž toto som ja chcel počuť, resp. čítať K tým klubom by som možno pripočítal ešte Lučenec a Nové Zámky. Roky poznám tých ľudí, ktorí to robia. To sú fanatici a v dobrom slova zmysle aj tak trochu blázni. Klobúk dolu pred nimi. Ale presne ako ste napísali. Na Európu to zďaleka nestačí. Pokiaľ sa týka tých Nemcov, tak po debakli na satelite v Havířove a potom v Hluku som vytiahol rebríček ETTU. Nenašiel som tam z tých desiatich družstiev ani jedného jednotlivca. Bez výnimky.Kladiem si otázku : S kým sa my vlastne chceme porovnávať? Ako ďalej ?Samozrejme človek s množstvom ľudí diskutuje. Nebudem reprodukovať ich názory a návrhy. Ak budú chcieť, určite ich povedia resp. napíšu oni sami. Ale som o tom presvedčený, že je najvyšší čas, možno aj päť minút po dvanástej.
Pozdravujem
Autor: vlado {01/09/2010 18:06)

 
  V tomto som ja skeptik, štruktúry od hora až dole sú skostnatené, prakticky nemenné. občas kde tu vyskočí jednotlivec, čo chce niečo robiť, ale systém ho skôr či neskôr pohltí či vypudí a znechutí. a navyše slováci sú divný národ, keď pôjde do tuhého, tak cukne aj väčšina z tých čo dnes majú revolučné myšlienky.
Autor: Elado {01/09/2010 21:07)

 
  V každom prípade mám ale po dnešnej malej diskusii celkom dobrý pocit, že som tu nezabil zbytočne čas.
Pozdravujem
Autor: vlado {01/09/2010 21:57)

   
 
 
 
 
  Ahojte vsetci.

Pridam aj ja reakciu. Vzhladom na to, kolko ludi prejavilo svoj nazor na system v sobotu v Topolcanoch, cakal som viac prispevkov do diskusie. Asi sme si este na nove forum nezvykli (nemali sme nejaku dobu nic a zrazu mame dve fora, obe nejake tiche).

Kedze som bol jeden z tych, ktori moznost pripomienkovat navrh zmeny mali a vyuzili, dovolim si par poznamok. Neviem, aka intenzivna diskusia prebehla pri pripomienkovani, v komisii mladeze a na VV. Z Palovho popisu procesu mam pocit, ze vo vacsine regionov sa nikto na nazory nepytal, hoci su clenovia VV zastupcami clenov z regionov.
Tiez vidim priestor pre dokladnu diskusiu a zvazenie vyhod a nevyhod v skorsom predlozeni na pripomienkovanie. Z jedneho pohladu je to dobre - uz teraz sa moze zacat diskusia k hraciemu systemu pre buducnost.

Osobne som zastancom systemu s rozdelenim podla urovne hracov, je atraktivnejsi, kedze zapasy su od zaciatku vyrovnanejsie. Tiez sa hraci (bez ohladu na uroven) budu viac zlepsovat, ked hraju vyrovnane zapasy s porovnatelnymi supermi. Ti zo slabsich, ktori urovnou dobiehaju tych pred nimi, maju sancu s nimi bojovat v dalsej faze turnaja. Tento nazor mam pri pohlade z oboch stran - mam/mal som deti v oboch castiach turnaja.
Myslim, ze dokazom opodstatnenosti tohto systemu je aj, ze takto sa hraju sutaze druzstiev na ME, MEJ, MS.

K hlavnym argumentom :
- je to moj nazor, ale novy system dosiahol uplny opak cielov, s ktorymi bol vytvoreny

Ad 1. da sa na stary system pozerat, ze umoznoval hracom "dve sance" na vyhru v turnaji. Ale to preto, lebo 16-ty a 17-ty hrac v rebricku maju ine vychodisko pre postup v turnaji. 16-ty si tu sancu musi vybojovat s hracmi od neho silnejsimi, pricom 17-ty hrac hra so slabsimi. To je urcita dan systemu, kedy chceme aby najlepsia 16-ka hrala viac vyrovnanych zapasov. Naopak, dnes sme vytvorili pre horne skupiny turnaj na dve vyhry. Ak niekto vyhra dva zapasy a skonci 2. v skupine, ma velmi velku sancu byt vo 1/4finale, lebo o postup sa stretne s hracom, ktory je slabsi a navyse absolvoval pomerne vela pre neho narocnych zapasov. Takze takmer jasny postup (sluzi ku cti Milosovi Regasovi, ze sa mu podarilo toto vyvratit, ale asi to bude velmi ojedinela vynimka). V minulosti hraci zdola castejsie presli cez baraz, lebo hrali proti 3. a 4. v skupine.

Ad 2. motivacia - chodim na vacsinu BTM a dovolim si povedat, ze hraci tieto zapasy neflakaju. existuju ojedinele vynimky, tito jednotlivci by to vsak urobili pri akomkolvek systeme (aj pri tomto som takeho videl v TO), navyse ich motivacia po nepostupe je este ovela nizsia. ale preco prisposobovat system takymto par pripadom, navyse ked ti motivovani nas zaujimaju viac. Nase deti maju motivaciu, nie su ine ako deti v zahranici (osobne skor tvrdim opak, su schopne prijat/vyvinut viac zataze a vole), aj preto som bol osobne nerad, ze sa v minulosti zrusili zapasy o umiestnenie.

Ad 3. snaha premiesat spicku - v skutocnosti sme dosiahli opak - "zabudovali" sme 8-ku (vid ad 1) a tiez ztazili postup zdola do 16-ky. Hraci z dolnych skupin museli v TO hrat o jeden/dva zapasy viac ako v minulosti, kym isli hrat "baraz" o postup do 16-ky tie zapasy navyse su zapas vo 1/4finale pavuka dolnej casti turnaja a zapas o postup medzi najlepsich 8 proti 2. v hornych skupinach. Potom su uz hraci pomerne vycerpani a ich sance preniknut medzi 16 sa znizuju.

Uvedene je moj nazor a verim, ze mnohi mozu mat na vec uplne odlisny pohlad. Myslim, ze je dobre, ze sa spustila tato diskusia, treba ju vyuzit na to, aby sme zo vsetkych vybrali to najlepsie pre buducnost.
Este jeden navrh k diskusii o pocte/kvalite turnajov - co tak iniciativa pre zvysenie kvality - skusit diskusiu so susedmi (CR), ci by sa 1-2 turnaje rocne nemohli otvorit pre ich ucast a naopak.

Vsetkych pozdravujem, tesim sa na stretnutie cez vikend.

Brano



Autor: bkaluzny {31/08/2010 15:43)

 
  Ahoj, Braňo, bol si jeden z mála, čo dal nejaké pripomienky.Boli ešte pripomienky z trnavského kraja, ale keď som požiadal, aby mi dotyčný nakreslil pavúka, ako si to predstavuje, už sa neozval. Škoda, lebo to možno mohol byť dobrý nápad. Súhlasím, že nie všetkým sa to môže páčiť. Koľko ľudí, toľko názorov. Dva mesiace na pripomienkovanie je dosť dlhá doba. Aspoň vidieť, ako zástupcovia regiónov vo VV robia svoju prácu smerom k svojim voličom. Ja som poslal systém na pripomienkovanie ľuďom, o ktorých som si myslel, že môžu k tomu niečo povedať. Odpovedal si ty a Igor Rzavský. Svoj postoj poznáš, v podstate sa zhoduje s tým, čo si napísal. Igor to zobral celé pozitívne. Viac nám nič neprišlo. Ani od členov VV. Tak sme to vyhodnotili tak, že to je v poriadku, inak sa nedalo. Keby vlna kritiky prišla vtedy, určite by sme to nenechali tak. Možno sa ukáže, že naozaj to nie je dobré, možno nie. Po jednom turnaji ťažko hovoriť. Ja som len zvedavý, koľko konštruktívnych návrhov príde, ako to zmeniť, alebo či to vrátiť tak ako to bolo.

Palo
Autor: alexy {31/08/2010 17:28)

   
 
  Zdravím.
Vidím, že sa rozbieha dosť intenzívna debata okolo nového systému, tak zareagujem trochu obšírnejšie, lebo ako počúvam, je okolo toho dosť rušno.
Takže po poriadku:

Po prvé
Neviem prečo si všetci myslia, že všetko nové som vymyslel ja. Niektoré veci áno, niektoré veci nie. Niektoré veci som chcel presadiť, lebo som si myslel, že budú dobré a neprešli, niektoré prešli, s niektorými som nesúhlasil a prešli atď., ale to je úplne v poriadku, vždy sa treba podriadiť vôli väčšiny. Tak to je aj s novým systémom SPM. Nebol to môj nápad, zmeniť systém SPM. Pôvodný návrh bol iný, ja som ho pripomienkoval. Po nájdení kompromisov bol systém predložený na pripomienkovanie členom komisie mládeže. Až po úpravách a odsúhlasení zmien tak, aby systém bol akceptovateľný v komisii mládeže, bol predpis ako celok predložený členom VV, ktorí dostali dva mesiace času na to, aby to vo svojich regiónoch prediskutovali, pripomienkovali. Po dvoch mesiacoch (čo je dostatok času) sa rokovalo na VV o jeho prijatí, alebo neprijatí. Takže všetci mali dosť času vyjadriť sa. Keby som nepoznal Slovákov, asi by som bol prekvapený, prečo sa v sobotu všetci rozčuľovali na novým systémom. Prečo neprotestovali počas dvoch mesiacov schvaľovacieho a pripomienkovacieho procesu ? Ak ste sa vážení priatelia k materiálu nedostali, spýtajte sa svojich krajských zástupcov vo VV prečo Vám nebol tento materiál poskytnutý. Vy ste si zvolili svojich zástupcov do VV, takže oni by Vám mali posúvať veci, ktoré sa Vás týkajú. Ale keďže Slovákov poznám, tak členovia VV sa zrejme neunúvali. Ani vy, jednotliví sťažovatelia ste sa mnohí neunúvali si prečítať to, čo bolo schválené ešte pred prázdninami (a zverejnené na internete). Materiál bol predložený aj na stretnutí - seminári trénerov, kde sa o ňom diskutovalo. Takže toľko na vysvetlenie. Všetci mali dosť času vyjadriť svoj názor. Pripomienok prišlo minimum – tuším dve alebo tri, z BA a TT kraja. Niečo sa akceptovalo, niečo nie. Iné neprišli. Prišli len proti návrhy na VV počas schvaľovania, ale neboli pripravené, bolo to strieľané od boku, bez podporných argumentov. Zjavne to ani všetci členovia VV nemali podrobne naštudované, hoci mali 2 mesiace času. Tak sa odhlasovalo to, s čím súhlasila väčšina.

Po druhé
Koľko ľudí, toľko názorov ako by mal turnaj vyzerať. Aby som povedal aspoň niekoľko, ktoré boli povedané v poslednej dobe a nakoniec aj elado naznačil:

a/ nedeliť deti na hornú šestnástku a nenasadených
b/ hrať turnaje kategórie A a B ( teda pre "lepších" a "slabších")
c/ hrať turnaje v trojčlených skupinách a povinne zaradiť útechu a štvorhry

atď......

Skúsim povedať dôvody, prečo tento systém. Len pripomeniem, aby nedošlo k omylu, že to nie sú moje (alebo len moje) argumenty, aby zase niekto nemyslel, že to presadzuje Alexy. Poviem tie argumenty, ktoré zazneli na podporu tohto systému z úst rôznych ľudí. S niektorými sa stotožňujem, s niektorými menej, ale akceptujem rozhodnutie, ktoré bolo kolektívne prijaté.

1. Delenie turnaja
Delenie turnaja na nasadenú 16 a nenasadených má svoj historický vývoj a pragmatické dôvody. Hlavným cieľom bolo, aby sa tí najlepší čo najviac medzi sebou stretávali. Okrem toho, ak by sme SPM rozlosovali ako bežný turnaj, tak zápasy v skupinách by nevyzerali dobre a nikomu (alebo takmer nikomu) by nič nepriniesli. Prví nasadení v skupinách by sa za stolom s výrazne slabšími nudili, slabší by boli znechutení, že si z nich niekto "robí srandu" a nemajú šancu vyhrať. Tak by sa stalo, že prvá polovica turnaja bude len možno o jednom zápase medzi druhým a tretím nasadeným v skupine. Rozdelenie turnaja na dve výkonnostné skupiny prinieslo náboj do skupín nasadených aj nenasadených. Takže nie je vôľa od tohto systému odísť. S týmto v celku súhlasím. V podstate mne nevadil ani ten predchádzajúci systém a keby prišiel návrh aby sme sa vrátili k normálnemu typu turnaja (bez delenia na 16-ku a zbytok), bol by som proti. To, čo je teraz, zachovalo pôvodnú filozofiu, čo si myslím, že je v poriadku. Ostatné systémy komentovať nebudem, nebola vôľa sa o nich vôbec baviť počas debát o zmene (skôr úprave) systému.

2. Prečo táto zmena
Hlavné argumenty tvorcov (nielen moje) zmien v systéme SPM:

- v starom systéme sa v hornej 16 hralo v podstate na dve prehry. 8 hráčov dostávalo dve šance vyhrať turnaj (3 a 4 z nasadenej 16-ky), trojky a štvorky z nenasadených už druhú šancu nedostali.

- stávalo sa (pripúšťam, že nie často, ale predsa), že silný hráči jednoducho "odflákli" skupinu a potom zo štvrtého miesta v skupine vyhrali baráž a aj celý turnaj. Hlavný motív, aby 16-ka hrala kvalitné zápasy sa potom strácal.

- snaha viacej premiešať širšiu špičku rebríčka, nakoľko prvá 16-ka bola príliš uzatvorená. Bežne sa stávalo, že ak sa niekto na základe napr. Satelitu dostal na začiatku sezóny do 16-ky, už z nej do konca sezóny nevypadol a to nemusel nič na SPM vyhrať, ani jeden zápas.

tých argumentov bolo samozrejme viac, toto sú asi tie hlavné. Snáď na nič podstatné nezabudol.

3. Motivácia
Asi najčastejší argument odporcov je, že 3 a 4 už nemajú motiváciu hrať, lebo nie je o čo. Tak toto mi dvíha adrenalín. Áno, majú pravdu, nie sú motivovaní - na Slovensku. Priatelia, zvykli sme si naháňať body. Deti nevedieme ku kvalitným športovým výkonom, ale k naháňaniu rebríčka. Jaro Adámek počas našich rozhovorov často krát vraví – „Kašlime na rebríček, trénujme a hrajme najlepšie ako vieme. Ak budeme dobrí, rebríček príde sám.“ Má obrovskú pravdu. K tej motivácii. Pred dvoma dňami som sa vrátil z Francúzska z medzinárodného turnaja minikadetov. Vážení priatelia, deti, ktoré hrali o posledné priečky v úteche, bojovali, ako keby išlo o majstra sveta. S podporou kamarátov, s povzbudzovaním, s emóciami, so snahou vyhrať. Akú mali tie deti preboha motiváciu, keď už o nič nehrali ? (teraz som sa opýtal ako sériový Slovák). Odpoviem ako človek so športovým duchom - mali motiváciu a veľkú. Hrali o to, aby dokázali, že sú lepší ako súper, že vedia hrať a vyhrať. To bola ich motivácia. Škoda len, že to boli hráči z ktorejkoľvek inej krajiny len zo Slovenska nie. Tak ak dieťa, ktoré nemá motiváciu umiestniť sa na turnaji čo najlepšie, poraziť každého súpera a berie len medailové umiestnenie, ostatné pre neho nič neznamená, je športovec s takmer nulovou perspektívou. Aby to nebolo zase pochopené zle. Samozrejme, že tí najlepší musia mať vysoké ciele, ale neznamená to, že ak turnaj nevyjde podľa predstáv, je mi jedno, ako skončím a nebojujem do konca.
Z tohto pohľadu si nemyslím, že by systém bol zlý. Motivácia je aj to, byť tretí v skupine, lebo ako trojka v nasadených dostanem ďalej ľahších súperov. Mám šancu bojovať o 9 miesto. Ak by sa turnaj vyvíjal podľa papierových predpokladov, 9.- 12. miesto je presne to, ktoré prislúcha tretiemu košu nasadených. Ak chce byť niekto umiestnený lepšie, nech porazí lepšieho (niekoho z druhého koša). O.K. viem, že mnohokrát výsledky nezodpovedajú papierom, ale taký je šport. Niekomu sa momentálne darí viac, niekomu menej. Niekomu vylosovanie sadne viac, niekomu menej. Ale z toho pohľadu žiadny systém v športe spravodlivý nie je. Potom by to už nebol šport, meranie si momentálnych síl a schopností...

No asi som toho napísal už dosť. Snáď som aspoň trochu objasnil prečo nový systém a ako sa k nemu dospelo a prečo bol prijatý.

Palo Alexy

Autor: alexy {31/08/2010 09:09)

 
  ešte ma napadla jedna vec. Je aj v krajinách s vyspelým systémom výchovy mládeže bežné, že deti hrajú dlhodobé súťaže mužov a nie detské ligy? viem, že u nás je to desaťročia zaužívaný systém, avšak osobne nie som presvedčený o jeho správnosti a prínose pre deti.
Ako to funguje v nemecku či francúzsku?
Autor: Elado {16/09/2010 23:24)

   
 
 
Autor: vlado {30/08/2010 13:31)

   
  Priatelia,
aj ja by som mal po prečítaní tohto príspevku a vypočutí niektorých názorov na poslednej bodovačke juniorov nápad. Keďže my, resp. naše deti, umiestnené pod prvou šestnáskou evidentne zdržujeme väčšinu týchto výnimočných hráčov aešte kvôli nám strácajú motiváciu, prečo by sme im mali donekonečna robiť krovie a prekážky.Usporiadajme vlastný turnaj.Nebudeme nikoho zdržovať ani demotivovať. A naša špička sa určite zlepší a nevytrieskajú ju doradu všetci nemci tak, ako na posledných satelitoch. A to som veru márne hľadal umiestnenie aspoň jedného z nich (nemcov) v rebríčku ETTU. Určite tým prospejeme k zodvihnutiu úrovne nášho mládežníckeho DT.
Autor: vlado {30/08/2010 13:26)

 
  Nemyslím, že je dobré do tejto otázky vkladať osobné emócie, môj osobný názor je, že čím jednoduchší systém, tým je spravodlivejší. Mne osobne nevoňal moc ani ten minulý, kedy mi dieťa po skupine sedelo 3-5 hodín ale tento nový mi príde ešte ešte menej vhodný.
Nevidím v ňom totiž nič prínosné, aj keď predpokladám, že p. Alexy ako jeho tvorca určite má argumenty, ktorými presvedčil VV a ktorými možno presvedčí aj mňa.
Mne sa jednoducho páči jednoduchý systém napríklad zo satelitov, kvalifikačné skupiny a šup postupujúcich do pavúka.
Autor: Elado {30/08/2010 22:11)

 
  Nie je to nič osobné. Váš príspevok bol korektný a len náhodou mi nahral na smeč, aby som vyjadril svoj názor k bodovaciemu systému SPM, ktorý ja oproti predchádzajúcemu považujem za povedzme spravodlivejší. Je to môj názor. Pozdravujem.
Autor: vlado {31/08/2010 08:04)

 
  Oki, beriem. Sám vyššie píšem, že ani ten minulý mi nevoňal;-) Prídu mi oba systémy zbytočne komplikované, aj keď tuším, že ich cieľom bolo, a je, dať hráčom možnosť zahrať čo najviac kvalitnejších zápasov, keď už dorazia na turnaj.
Ja osobne preferujem jednoduchý systém satelitov ako som písal vyššie, plus by som pridal bodovačky každý mesiac, nech je konfrontácia čo najčastejšia. aj keď mi je jasné, že u nás je tento model finančne nevýnosný a asi sa nenájde vôľa niečo také realizovať.
Autor: Elado {31/08/2010 09:20)

 
  Pripájam sa k Vladovi. Nie je kedy. Tento rok sme sa pokúsili dať do kalendára aj zahraničné turnaje, ktoré sa budú počítať do rebríčka, aby bolo viac kvalitných turnajov pre deti, aby hrali aj so zahraničnými súpermi, aby sa im počítalo viac výsledkov do rebríčka. Uvidíme, čo to prinesie, ale bol nekonečný problém urobiť kalendár tak, aby to s ničím nekolidovalo. Tu nejde o peniaze. Kto to chce robiť, za súčasného stavu sa dá na slovensku turnaj urobiť bez finančnej straty. Nie sú termíny a nie je dostatočná ochota niečo robiť poriadne a trochu aj nezištne. A podaktorí s tých, ktorí tvrdia, že sú na turnajoch nekonečne stratoví, nehovoria pravdu a viem to aj na minimálne jednom príklade dokázať. Vlado vie, o čom hovorím a vie že mám pravdu.
Autor: alexy {31/08/2010 11:06)

   
  Za väčší počet bodovačiek by som aj ja zdvihol ruku. Lenže na rovinu kedy?, keď ten kalendár je od jesene do jari neskutočne nabitý a kde?, keď ako je známe, veľa klubov, ktoré na to majú možnosti , usporiadanie SPM odignorovalo. Pozdravujem
Autor: vlado {31/08/2010 09:53)